Акыркы макалалар

ДКО-2018: Кыргызстандын күчтүү балбандары тандалды

ДКО-2018: Кыргызстандын күчтүү балбандары тандалды

Бишкектеги Каба уулу Кожомкул атындагы үчүнчү Дүйнөлүк көчмөндөр оюндарына күрөштүн 9 түрү боюнча тандоо этабы болуп өттү. Бул тууралуу КР Жаштар иштери, дене тарбия жана спорт мамлекеттик агенттигинен кабарлашты.

Тандоо 25нен 27-май күндөрү өтүп, ага өлкөнүн бардык аймагынан келген 528 мушкер катышкан.

Мелдеш төмөнкү түрлөр боюнча өткөрүлгөн: Ашыртмалы аба гюреш (Түркия), Гореш (Түркмения), Гуштини милли камарбанди (Тажикстан), Гюлеш (Азербайжан), Казах курес (Казакстан), Кураш (Өзбекстан), Монгол Бох (Монголия), Пахлавани (Иран), Ссирым (Түштүк Корея).

Биринчи орунду ээлеген спортчулар 2018-жылдын 2нен 9-сентябрь күндөрү Чолпон-Ата шаарында өтө турган III ДКОго Кыргызстандын атынан катышат.

Спорттун түрлөрү боюнча жеңүүчүлөр:

Ашыртмалы аба гюреш (Түркия)

65 кг

1 - Садыралы у Нурлан

2 - Суйунбеков Баястан

3 - Турдубаев Эдилбек

80 кг

1 - Усенов Тариел

2 - Эсенбек у Тамчы

3 - Мусабек у Азизхан

+ 80 кг

1 - Кожобеков Нурбек

2 - Чоокбаев Бейбарс

3 - Мухамед у Таласбек

3 - Тажигул у Байышбек

Гореш (Түркмөнстан)

62 кг

1 - Кубатбек у Адилет

2 - Канназар у Нурасыл

3 - Тынчтыкбек у Бекзат

3 - Калбаев Нурдамир

82 кг

1 - Кожомуратов Бектуркан

2 - Тавалдиев Руслан

3 - Кубанчбек у Бексултан

3 - Муратбек у Нурмат

+82 кг

1 - Кушубаков Бекболсун

2 - Тажигул у Байышбек

3 - Чоокбаев Бейбарс

3 - Халматов Асылбек

Гуштини милли камарбанди

62 кг

1 - Абдурасулов Марлен

2 - Турдуев Чыңгыз

3 - Абытов Ысабек

3 - Калдаров Тоштук

82 кг

1 - Аманилла у Шерикбай

2 - Аллакулов Жаныбек

3 - Кочкоров Мырзабек

3 - Жанибек у Усон

+82 кг

1 - Тойчуев Кайратбек

2 - Тажигул у Байышбек

3 - Музуралиев Залхарбек

3 - Каныбек у Мыктыбек

Гюлеш

60 кг

1 - Кенжебек у Азамат

2 - Нурманбет у Бексултан

3 - Турсунбек у Дамирбек

3 - Абдыбеков Бектур

80 кг

1 - Усупов Саякбай

2 - Самат у Равиль

3 - Акматалиев Акназар

3 - Джакшылыков Максат

80 + кг

1 - Шаршенбеков Кайрат

2 - Бактыбек у Рустом

3 - Мадаминов Ахроржон

3 - Аширов Орозбек

Казах курес (Казакстан)

70 кг

1 - Эралиев Мирлан

2 - Муктаров Айдин

3 - Дастан у Ислам

3 - Алтынбек у Алмаз

90 кг

1 - Чалабаев Чингиз

2 - Сагынбек у Эрлан

3 - Ахмадалы у Кыдыралы

3 - Куручбек у Уларбек

90 + кг

1 - Куралов Тилек

2 - Алмазбеков Орозбек

3 - Аширов Орозбек

3 - Каныбек у Мыктыбек

Кураш (Өзбекстан)

66 кг

1 - Осмоналиев Санжар

2 - Нарбеков Жайнабек

3 - Урматбеков Алишер

3 - Сексенбаев Элдияр

81 кг

1 - Эсенбек у Шатман

2 - Бочонов Нурсултан

3 - Садыбеков Зыямидин

3 - Анаркалый у Дастан

81 + кг

1 - Гончаров Павел

2 - Бекболаев Айбек

3 - Арыкбаев Урмат

3 - Мирлан у Бахтияр

Монгол Бох (Монголия)

85+ кг

1 - Тажигул у Байышбек

2 - Куручбек у Уларбек

3 - Сагынбек у Эрлан

3 - Арыкбаев Урмат

Пахлавани (Иран)

70 кг

1 - Самат у Равиль

2 - Азизбаев Кубат

3 - Туратбек у Арген

3 -Үсөнов Манас

80 кг

1 - Паизов Чынгызбек

2 - Нурматов Нурбек

3 - Айтбаев Айдарбек

3 - Жакшылыков Максат

80 + кг

1 - Сартбек у Жантай

2 - Аширов Орозбек

3 - Эргашов Бекмырза

3 - Акматалиев Акназар

Ссирым (Түштүк Корея)

1 - Аширов Орозбек

2 - Докеев Аваз

3 - Мирлан уулу Бактияр

3 - Эргашов Бекмырза.

Түп нускага шилтеме : kabar.kg

Бир гана сайтта катталгандар пикирлерин жаза алат. Эгер катталган болсоңуз, анда аккаунтуңузга кириңиз.
катталгандар гана колдонуучулар "ЖМКларга даттанууларды териштирүү комиссиясына" арыздана алат. Эгер сиздин аккаунтуңуз бар болсо, анда кириңиз.

Азырынча бир да пикир жок...